Katowiccy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze na 14-letnim chłopcu. W ten sposób ukradli nastolatkowi telefon komórkowy i czapkę oraz zmusili do przekazania pieniędzy. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze. Do zdarzenia doszło w pustostanie w centrum miasta. Podejrzani przykładając nastolatkowi nóż do gardła, zażądali oddania telefonu komórkowego, a także zmusili chłopca, aby napisał do swojego ojca, aby ten przelał mu pieniądze na konto, które następnie zabrali. Ukradli również chłopcu czapkę. Wartość strat oszacowano na kwotę 650 zł. Nastolatek w obawie o swoje życie wykonywał polecenia podejrzanych. Po całym zdarzeniu chłopak wrócił do domu i opowiedział mamie o napaści. Kobieta natychmiast powiadomiła katowickich policjantów, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców. Już po kilku dniach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię