Kolbuszowscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Cmolas, którzy mieli przy sobie substancje zabronione. Oboje wpadli podczas kontroli drogowej. W schowkach volkswagena, którym jechali oraz odzieży 21-letniego kierowcy i 18-letniej pasażerki, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

W sobotę około 22.30, kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, patrolujący ulicę Rzeszowską, zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, którego pojazd nie miał sprawnego oświetlenia. Funkcjonariusze pojechali za kierowcą i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali mu sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierowca passata nie reagował na podawane sygnały, policjanci zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od 21-letniego kierowcy volkswagena charakterystyczny zapach narkotyków. Mężczyzna i jadąca z nim 18-letnia pasażerka zostali przeszukani. Funkcjonariusze zabezpieczyli schowany w paczce po papierosach oraz odzieży kierowcy susz roślinny. W schowku volkswagena znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem, kryształkami oraz tabletkami. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli także małą wagę, młynek i bibułki. Dwa woreczki z suszem miała w odzieży także 18-latka. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Badania zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym potwierdziło, że zawierają one substancje zabronione. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 21-latka, który wykazał, że mężczyzna był trzeźwy. Dodatkowo pobrano mu krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny volkswagena, ponieważ nie posiadał ważnych badań technicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię