O wręcz niebywałym szczęściu może mówić 18-letni kierowca terenowego bmw, który dziś rano „wbił” się w tył naczepy ciężarówki. Powyższe zdarzenie dobitnie pokazuje dlaczego tak ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdów jadących przed sami.

Dziś kilka minut po godzinie 7 rano dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o poważnym zdarzeniu terenówki i pojazdu ciężarowego w Łysych. Według zgłoszenia terenowe bmw wbiło się w tył ciężarówki. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z posterunku policji w Łysych oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 18-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc bmw na prostym odcinku nie zachował bezpiecznego odstępu od jadącego przed nim ciężarowego dafa, którym kierował 58-letni także mieszkaniec naszego powiatu. W wyniku zdarzenia przód „terenówki” prawie do połowy został zmiażdżony dostając się pod tył dafa. Na szczęście w pojeździe na przednim fotelu nie było pasażera. Kierowca bmw został przebadany przez przybyłą na miejsce załogę karetki pogotowia, nie doznał on poważnych obrażeń ciała, był trzeźwy.

Kierowca terenowego auta został  ukarany wysokim mandatem karnym, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych. Apelujemy o zachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami, aby w każdej sytuacji móc bezpiecznie zatrzymać pojazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię