Dzięki pracy operacyjnej policjantów z komisariatu drugiego w Opolu, na czarny rynek nie trafią narkotyki warte blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, którzy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Decyzją sądu mężczyzna trafił już do aresztu na dwa miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zdobyli informację o mężczyźnie, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość narkotyków. Funkcjonariusze podczas pracy nad sprawą ustalili tożsamość podejrzewanego oraz adres w Opolu, pod którym miał wynajmować mieszkanie. Po obserwacji i zdobyciu materiału dowodowego podjęli decyzję o zatrzymaniu 18-latka w miniony piątek, 15 października.

Podczas przeszukania mieszkania, kryminalni ujawnili w szufladzie w jednym z pomieszczeń susz roślinny i biały proszek zabezpieczone w woreczkach strunowych. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to marihuana i amfetamina. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów narkotyków, a ich czarnorynkowa wartość wynosi około 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię