Lipnowscy kryminalni pracowali nad sprawą dilera, który rozprowadzał narkotyki na terenie powiatu. Policjanci ustalili, że udzielał on środków odurzających również nieletnim. Dlatego teraz 18-latkowi grozi kara nie mniej niż trzy lata więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie pracowali nad sprawą dilera, który rozprowadzał narkotyki na terenie powiatu. Z informacji wynikało, że środki odurzające 18-latek może mieć w domu. Policjanci postanowili przeszukać jego miejsce zamieszkania. Weszli tam w miniony czwartek (15.07.21). Kryminalni zabezpieczyli tam ponad 26 g amfetaminy. Tego samego dnia 18-letni mieszkaniec gminy Lipno został zatrzymany.

Następnego dnia (16.07.21), na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego, mieszkaniec gminy Lipno usłyszał pięć zarzutów – posiadania i udzielania narkotyków, w tym udzielania ich małoletnim, za co grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Górne zagrożenie karą za tę zbrodnię oraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających to 10 lat więzienia. W sobotę (17.07.21) sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię