Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich. 17-latek w samochodzie miał schowane ponad 40 gramów. Zatrzymany już usłyszał zarzuty za udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Drugi z zatrzymanych, 16-letni mężczyzna miał przy sobie mefedron. Obaj byli poszukiwani w celu doprowadzenia do ośrodków wychowawczych.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, otrzymali informację o młodych mężczyznach, którzy mogą posiadać zabronione substancje. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Na ulicy Gwiaździstej zauważyli dwóch młodych mężczyznę siedzących w zaparkowanym samochodzie, co do których mieli uzasadnione podejrzenia, że handlują oni narkotykami.

Kryminalni ujawnili w samochodzie i przy 17-letnim kierowcy ponad 40 gramów marihuany, a przy 16-letnim pasażerze ponad 5 gramów mefedronu. Zatrzymany 17-latek trafił do policyjnej celi, a narkotyki zabezpieczono. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna udzielał narkotyki 25 osobom.

17-latek już usłyszał zarzut udzielania środków odurzających i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Obaj koledzy byli również poszukiwani przez żoliborski sąd w celu doprowadzenia do ośrodków wychowawczych. Wobec 17-latka, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zastosował 3-miesięczny areszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię