Ilustracja.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach na podstawie zebranych materiałów ustalili, że za rozpyleniem gazu w jednym z centrów handlowych w Starachowicach w miniony wtorek odpowiedzialny może być 17 – latek. Mieszkaniec powiatu starachowickiego usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności lub wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło 14 marca br. około godziny 19. Wtedy to dyżurny starachowickiej jednostki Policji otrzymał informację, że w jednym z centrów handlowych na terenie miasta doszło do rozpylenia gazu przez nieznaną osobę. Na miejscu działali policjanci, straż pożarna oraz ratownicy medyczni, którzy pomagali w ewakuacji z budynku. Wczoraj stróże prawa ustalili personalia osoby najprawdopodobniej odpowiedzialnej za ten czyn. 17-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego będzie teraz tłumaczył się przed sądem za popełnione wykroczenie zakłócania porządku i bezpieczeństwa publicznego, za które grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub wysoka grzywna .

Nie wykluczone, że 17 – latek może ponieść jeszcze dodatkowe konsekwencje związane z ewakuacją budynku spowodowane jego nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Źródło: świętokrzyska policja 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię