Piotrkowscy policjanci zatrzymali 17 i 16-latka, którzy posiadali środki odurzające. Jak się okazało, młodszy z nich trudnił się również sprzedażą zakazanych substancji. Obaj usłyszeli zarzuty. Wobec 17-latka, na wniosek prokuratora, sąd zastosował dozór policyjny.

16 września 2021 roku piotrkowscy wywiadowcy w rejonie wieży ciśnień zauważyli dwie młode osoby, które na ich widok nerwowo zaczęły się zachowywać. Po chwili para wsiadła do miejskiego autobusu. Nie tracąc ich z oczu, policjanci jechali za środkiem komunikacji miejskiej. Na jednym z przystanków podróżujący wysiedli z autobusu i trafili wprost w ręce funkcjonariuszy. 17-latek przyznał policjantom, że wspólnie z 16-latką palili marihuanę. U mężczyzny policjanci odnaleźli również torebkę foliowa z suszem roślinnym.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, a postanowieniem prokuratora został wobec niego zastosowany dozór policyjny. U 16-latki policjanci również odnaleźli susz roślinny. Wkrótce odpowie ona za demoralizację oraz posiadanie środków odurzających. O jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Kolejne działania piotrkowskich kryminalnych pozwoliły ustalić kolejne informacje.

Okazało się, że 16-letni piotrkowianin może zajmować się sprzedażą środków odurzających. Szybko dotarli do nastolatka. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. W saszetce ukrywał on torebkę z zawartością białych kryształków. Takie same torebki policjanci odnaleźli w pokoju nastolatka. Środki odurzające ukrywał w słoiku. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że 16-latek posiadał metamfetaminę oraz marihuanę. Łącznie zabezpieczono ponad 120 gramów zakazanej substancji oraz prawie gram suszu roślinnego. Nastolatek odpowie za czyny demoralizujące oraz czyny karalne, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię