Ilustracja/archiwum.

Suwalscy policjanci zatrzymali nastolatka, który posługując się podrobioną receptą kupił silne leki przeciwbólowe. Mundurowi znaleźli również w mieszkaniu 17-latka niewielką ilość narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zostali poinformowani, że w jednej z aptek na terenie miasta, ktoś wykupił leki przeciwbólowe, posługując się podrobioną receptą. Pracujący nad sprawą  policjanci ustalili podejrzanego o to przestępstwo.

W minioną sobotę, mundurowi zatrzymali 17-latka w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania suwalczanina policjanci odnaleźli zakupione leki i dodatkowo zabezpieczyli susz roślinny. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Jeszcze tego samego dnia suwalczanin usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię