Policjanci pińczowskiego ruchu drogowego skontrolowali wczoraj wieczorem pojazd, za kierownicą którego siedziała 16-latka. Wcześniej w tym samym aucie ona i właściciel samochodu palili papierosy z zawartością marihuany.

Wczoraj kilka minut przed godziną 18.00 uwagę mundurowych zwrócił osobowy volkswagen, poruszający się po placu byłego PKS-u w Pińczowie. Szczególną uwagę policjantów przykuły nietypowe manewry kierującej. Gdy podjęli jego kontrolę okazało się, że za kierownicą auta siedzi 16-letnia dziewczyna. Jak wyjaśniała doskonaliła technikę jazdy. Z auta wydobywał się jednak charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci postanowili więc sprawdzić jego zawartość. Przy kierującej oraz siedzącym obok 21-latku znaleźli 3 sztuki tzw. skrętów oraz 6 fiolek z niewielką zawartością suszu roślinnego. Młodzi mieszkańcy gminy Busko-Zdrój, twierdzili, że papierosy zawierające niewielką ilość substancji psychotropowej THC zakupili legalnie i nie widzieli w swoim postępowaniu żadnej nieprawidłowości.

Zabezpieczony suszu trafił do ekspertyzy laboratoryjnej. Policjanci będą prowadzić sprawę dotyczącą kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co może grozić 2 lata więzienia. O zażywaniu znalezionych substancji przez małoletnią zostanie powiadomiony także Wydział Nieletnich Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię