archiwum

Sąd dla nieletnich oceni wkrótce zachowanie 16-latki, która trafiła w ręce stróżów prawa w ostatni piątek. Jej zatrzymanie jest efektem pracy świętokrzyskich policjantów z komendy wojewódzkiej oraz z Kielc i Sandomierza. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że nieletnia ma związek z 2 zdarzeniami na terenie Kielc i najprawdopodobniej jednym w Płocku. Policjanci szacują, że 16-latka swoim zachowaniem wyrządziła straty na kwotę nie mniejszą niż 100 000 złotych.

Jak informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu na terenie Kielc miały miejsce oszustwa metodą „na policjanta”. Ustalaniem tego typu sprawców zajmują się m.in. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Ci policjanci prowadzili sprawę oszukanej w ubiegłą środę 79-latki, która przekazała pieniądze rzekomej policjantce. Ustalenia śledczych wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16- latka. Kieleckich policjantów wsparli w działaniach także kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz sandomierskiej jednostki. Nieletnia została zatrzymana w ostatni piątek, właśnie na terenie Sandomierza.

Z ustaleń mundurowych wynika, że zatrzymana oprócz oszustwa na 79-latce może mieć także związek z 2 niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku. Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że nieletnia mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 000 złotych. Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię