Krakowscy policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 16-letniego pasażera tramwaju. Mężczyzna dźgnął nastolatka w okolice tętnicy szyjnej, powodując u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Do drastycznych scen doszło w ubiegłą sobotę. Na jednym z przystanków do tramwaju weszła pijana para, która zaczęła zaczepiać innych pasażerów i zachowywała się bardzo wulgarnie. W obronie innych pasażerów stanął młody mężczyzna, który zwrócił uwagę pijanym.

Między nastolatkiem a nietrzeźwym agresorem doszło do szarpaniny. W pewnym momencie 56-latek wyciągnął z kieszeni scyzoryk i ugodził nim chłopaka w szyję. Na napastnika rzucili się inni pasażerowie i obezwładnili go, jednocześnie motorniczy tramwaju zatrzymał pojazd i zablokował drzwi, czym uniemożliwił ucieczkę mężczyźnie oraz jego towarzyszce.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Ich przyjazd nie uspokoił jednak pijanego mężczyzny i jego znajomej, który najpierw słownie obrażał funkcjonariuszy, a następnie zaproponował im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności.

Ranny 16-latek trafił do szpitala. Chłopak może mówić o sporym szczęściu, gdyby nóż rozciął tętnicę, to mógłby wykrwawić się na miejscu. Agresywny 56-latek w momencie ataku miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty: usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, usiłowania wręczenia korzyści majątkowej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące nożownik spędzi w areszcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię