Foto: archiwum

Umieszczenie w zakładzie poprawczym grozi 16-letniemu mieszkańcowi Malborka, który ukradł artykuły spożywcze, a następnie użył siły fizycznej oraz gazu pieprzowego wobec pracowników ochrony, który próbował zatrzymać złodzieja. Policjanci referatu interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali sprawce.

W piątek, 10 Listopada pracownik jednego z dyskontów na Suchaninie zadzwonił pod numer alarmowy policji i powiadomił, że ochroniarze ujęli złodzieja. Ze wstępnych informacji wynikało, że pracownik ochrony zauważył młodego mężczyznę, który próbował wynieść ze sklepu m.in. kosmetyki i alkohol wysokoprocentowy na kwotę ponad 650 zł. Ochroniarz wydał polecenie aby 16-latek odłożył produkty na miejsce lub uiścił za nie opłatę. Mieszkaniec Malborka nie posłuchał i siłą próbował odepchnąć mężczyznę, który uniemożliwił mu kradzież. Doszło do szarpaniny, w czasie której złodziej użył gazu pieprzowego wobec pracownika ochrony. Do interwencji dołączył drugi pracownik sklepu i obezwładnili krewkiego młodzieńca.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy zatrzymali wcześniej ujętego przez pracowników ochrony 16-letniego mieszkańca Malborka. Podczas interwencji u zatrzymanego ujawniono woreczek strunowy w którym znajdowały się środki odurzające. Młody mężczyzna próbował przekupić policjantów i zaproponował im, że odda w zamian za jego uwolnienie narkotyki, które miał przy sobie. Mundurowi przewieźli zatrzymanego na komisariat VIII przy ul. Kartuskiej i tam kontynuowali dokumentację oraz sprawdzenie chłopaka w policyjnej bazie danych. Podczas zapoznania się z protokołami 16-latek świadomie wprowadził w błąd funkcjonariuszy składając na dokumentach podpisy należące do innej osoby. Po zakończonych czynnościach młodego mężczyznę osadzono w Policyjnej izbie dziecka.

Nastolatek najprawdopodobniej dziś zostanie przesłuchany odnośnie kradzieży rozbójniczej, posiadania środków odurzających, próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom oraz podrobienie podpisu na dokumencie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd dla nieletnich. 16-latkowi może grozic umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię