Zatrzymani do sprawy brutalnego pobicia 16-latka z gminy Zamość usłyszeli wczoraj zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo, natomiast dwaj 16-latkowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował 17-latka na 3 miesiące. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w centrum Zamościa. Nieznani wówczas sprawcy zaatakowali i brutalnie pobili 16-letniego mieszkańca gminy Zamość. Życia chłopca, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować.

Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie w ciągu kilku godzin od zgłoszenia ustalili dane napastników. Zatrzymali 4 osoby, które brały udział w zajściu. Wszyscy są mieszkańcami powiatu zamojskiego. 17-latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych zamojskiej komendy. Jego 16-letni kompani – do Policyjnej Izby Dziecka. W tym czasie funkcjonariusze wykonywali dalsze czynności i gromadzili materiał dowodowy, który był niezbędny do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz roli poszczególnych zatrzymanych.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która w tej sprawie prowadzi śledztwo. Dwóch 16-latków odpowie za czyn karalny udziału w pobiciu, którego następstwem była śmierć człowieka. Najbliższe 3 miesiące spędzą oni w schronisku dla nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię