Na długo zapamięta swoją przejażdżkę motorowerem 15-latek, wobec którego interweniowali policjanci na drodze krajowej nr 53. Sprawą nastolatka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, potem uderzył w radiowóz i próbował uciec pieszo zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 53 kierujący jednośladem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać w kierunku Klewek. Po przejechaniu odcinka drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, a następnie w przydrożne barierki. Mężczyzna porzucił motorower i zaczął uciekać pieszo. Policjanci w pościgu pieszym zatrzymali go. Jak się okazało kierowcą motoroweru był 15-letni mieszkaniec gminy Purda.

Na szczęście szaleńcza ucieczka motorowerzysty zakończyła się tylko na kilku siniakach. Uszkodzeniu uległ także policyjny radiowóz i motorower nastolatka. Na miejsce dotarła wkrótce także matka chłopca, której przekazano syna.

Teraz 15-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się nie tylko przed swoją matką, ale także przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli, za jazdę motorowerem bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię