Ilustracja

Na nietypową sytuację natrafiły policjantki Wydziału Ruchu Drogowego z Dzierżoniowa. 14-letni chłopiec samochodem osobowym marki Opel holował osobowe BMW, za kierownicą którego siedział mężczyzna nieposiadający prawa jazdy.

Tuż przed weekendem funkcjonariuszki dzierżoniowskiej drogówki zwróciły uwagę na dwa samochody przejeżdżające przez jedno ze skrzyżowań na terenie miasta.  Samochód marki BMW był holowany przez osobowego Opla, a płynność jazdy pozostawiała wiele do życzenia. Policjantki podjęły więc interwencję.

Legitymowanie i sprawdzenie w policyjnych bazach danych przyniosły zaskakujące wyniki. Za kierownicą Opla siedział 14-latek, natomiast BMW prowadził 23-letni mężczyzna, który nie miał uprawnień do kierowania. Samochody zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym, a sprawą kierowców zajmie się teraz sąd.

Dodatkowo pozostaje wyjaśnienie prawa własności do auta, którym jechał chłopiec, gdyż opiekun prawny nie posiadał żadnych dokumentów tego pojazdu. Na domiar złego nie było wykupione obowiązkowe ubezpieczenie, o czym został powiadomiony Fundusz Gwarancyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię