Foto: archiwum

Nieletni, który wspólnie z kolegami okradł sklep, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. 14-latek odpowie przed sądem rodzinnym za kradzież. Stróże prawa poszukują teraz jego dwóch kompanów, którzy pobili ochroniarza.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów w centrum miasta. Trzech chłopców w wieku od 14 do 16 lat weszło do sklepu z zamiarem kradzieży słodyczy. Pod koszulkę i za pasek spodni chowali drogie bombonierki. W pewnej chwili zorientowali się, że ochrona sklepu zamierza ich ująć.

Chłopcy, którzy wcześniej mieli już konflikt z prawem, próbowali zbiec ze sklepu z towarem. 14-latek został zatrzymany przez pracowników sklepu, natomiast jeden z pozostałej dwójki utknął z ochroniarzem w śluzie pomiędzy przesuwnymi drzwiami, gdyż pracownicy zdążyli je zablokować. Widząc to, nastolatek który zbiegł ze sklepu, wrócił po swojego brata. Zdewastował drzwi sklepu i wspólnie z bratem pobili ochroniarza, uderzając go metalową latarką po głowie i gryząc w rękę. Nastolatkowie zbiegli z miejsca zdarzenia.

14-latek przyznał się do kradzieży. Za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich. Policjanci poszukują teraz dwóch pozostałych sprawców, którzy będą odpowiadali za kradzież rozbójniczą. Bracia wielokrotnie byli już zatrzymywani przez zabrzańskich mundurowych za kradzieże, włamania i rozboje. Ostatniego czynu dopuścili się przebywając na przepustce z zakładu poprawczego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zabrzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię