Na jednym z wałbrzyskich parkingów 13-latek wjechał kierowanym przez siebie samochodem w dwa inne zaparkowane pojazdy. W trakcie czynności mundurowi dosłownie przecierali oczy ze zdumienia, gdy okazało się, że kluczyki udostępniła mu 83-letnia sąsiadka. Kobieta za to wykroczenie ukarana została mandatem karnym, a policjanci w związku z kolizją drogową dodatkowo sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu.

W sobotnie popołudnie policjanci wałbrzyskiej „drogówki” otrzymali zgłoszenie o kolizji na parkingu. Po przyjeździe na miejsce zastali chłopca, który okazał im legitymację szkolną. Okazało się, że nastolatek, który skończył ledwo 13 lat, wsiadł do samochodu, który udostępniła mu 83-letnia sąsiadka. Nieletni wałbrzyszanin najpierw wycofał pojazd z miejsca parkingowego, a następnie z całym impetem ruszył do przodu, wjeżdżając w dwa inne zaparkowane samochody.

Na miejscu starsza kobieta za to, że dopuściła do jazdy samochodem osobę nie posiadającą uprawnień do kierowania pojazdami, ukarana została mandatem karnym w kwocie 300 złotych. Policjanci ruchu drogowego dodatkowo sporządzili dokumentację z tego zdarzenia, która przekazana zostanie do sądu rodzinnego i nieletnich w związku ze spowodowaniem przez 13-latka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię