Co raz więcej młodych osób jeździ pojazdami typu quady. Zwykle jest to fajna zabawa, ale niestety, nie zawsze kończy się szczęśliwie. Wypadkiem zakończyła się przejażdżka 13-latka w okolicach Białej Piskiej. Nastolatek jechał czterokołowcem marki Yamaha. Pojazdem kierował za zgodą rodziców. Niestety podczas jazdy uderzył w betonową przeszkodę. Z obrażeniami przetransportowany został śmigłowcem do szpitala. Policjanci przypominają przepisy i zasady bezpieczeństwa podczas jazdy quadami.

Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę 9 września br. na trasie Skarżyn – Rogale, gmina Biała Piska, gdzie przewrócił się quad.

Jak ustalili policjanci czterokołowcem marki Yamaha kierował 13-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Nastolatek jechał sam. W pewnym momencie zjechał quadem z drogi na łąkę, gdzie uderzył w betonową przeszkodę. Chłopiec z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że pojazd ten należał do ojca 13-latka. Chłopiec jeździł nim za zgodą rodziców, nie mając do tego uprawnień. Czterokołowiec nie był zarejestrowany oraz nie posiadała polisy OC.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię