Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju znalazł na ulicy sporą sumę pieniędzy. Nie zastanawiał się ani chwili. Od razu zadzwonił do rodziców, którzy dostarczyli gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie. Dzięki wzorowej postawie młodego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, właściciel już odzyskał zgubę.

Młody chłopak idąc chodnikiem znalazł etui, a w nim prawie 10 tysięcy złotych. Od razu zadzwonił do mamy z informacją o swoim odkryciu i powiedział, że trzeba odszukać właściciela.

Rodzice dostarczyli pieniądze do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie, a dzięki ogłoszeniu w Internecie, właściciel wiedział, gdzie ma się zgłosić. Zanim przedsiębiorca je odebrał, musiał podać sumę, nominały i opisać w czym były przechowywane. To normalne procedury w takich sytuacjach.

– Właściciel był bardzo wdzięczny, że pieniądze znalazł Pawełek i tak się zachował. Podkreślał, że gdyby znalazca nie był uczciwy, nigdy nie odzyskałby gotówki – mówi Marcelina Jacek, mama chłopca.

Paweł jest uczniem IV klasy goczałkowickiej szkoły, gdzie odwiedzili go wicestarosta Damian Cieszewski i komendant powiatowy policji insp. Grzegorz Bonalski.

– Paweł wykazał się obywatelską postawą, godną pochwały. Wszyscy możemy być dumni, że mamy mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który potrafił się tak wzorowo zachować – mówił wicestarosta Damian Cieszewski, wręczając młodemu goczałkowiczaninowi specjalny dyplom oraz nagrodę, która pomoże w realizacji piłkarskiej pasji.

Pawłowi obywatelskiej postawy pogratulował także komendant powiatowy policji, Grzegorz Bonalski, który w nagrodę zaprosił całą klasę na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Klasa otrzymała także zaproszenie do Starostwa Powiatowego.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Pawła gromkimi brawami. Również szkoła planuje nagrodzić chłopca oceną z zachowania.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pszczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię