Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Lubina, który usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, zakłócenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Mężczyzna wdarł się do mieszkania swojego znajomego, uszkadzając siekierą drzwi wejściowe, a następnie je zdemolował. Ponadto groził pokrzywdzonemu, że go zabije. 41-latek trafił do policyjnej celi i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Lubina. Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego z mieszkań wdarł się mężczyzna. Nieproszony gość najpierw siekierą „otworzył” sobie drzwi, a następnie zaczął demolować pomieszczenia. Kiedy pokrzywdzony odzyskał swój telefon i zadzwonił po pomoc do policjantów, sprawca uciekł.

Zadysponowany do tej interwencji patrol prewencji bardzo szybko pojawił się na miejscu. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali całkowicie zdemolowane mieszkanie – zniszczony został telewizor, kino domowe, laptop, sprzęt elektroniczny, a drzwi wejściowe były znacznie uszkodzone. Mundurowi ustalili rysopis agresora i udali się na teren miasta, aby jak najszybciej go zatrzymać.

Na jednej z ulic policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Szedł z plecakiem, z którego wystawał trzonek od siekiery, a na smyczy trzymał psa. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 41-latek z Lubina. W jego plecaku stróże prawa ujawnili siekierę oraz bagnet.

Pies trafił do jednego z członków rodziny zatrzymanego, a on został przewieziony do komendy w celu wykonania z nim czynności procesowych. Straty jakie spowodował swoim zachowaniem, pokrzywdzony wycenił na blisko 7 tysięcy złotych.

Agresor nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za zniszczenie mienia, zakłócenie miru domowego oraz kierowanie gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec 41-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię