Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna na terenie jednego z supermarketów ukradł słodycze za blisko 250 zł. i podczas ucieczki zaatakował dwie pracownice sklepu które chciały udaremnić kradzież. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. 22-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, a sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy

29 maja br. policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie jednego z supermarketów w Tczewie. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że sprawca ukradł z półki słodycze o wartości ponad 250 zł.  i nie płacąc próbował wybiec ze sklepu. Dwie pracownice  sklepu próbowały zatrzymać mężczyznę, który zaczął je szarpać i odpychać co umożliwiło mu ucieczkę. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmujący się tą sprawą, ustalili, że sprawcą jest 22 letni mieszkaniec Tczewa wcześniej karany za podobne przestępstwa.  31 maja br. został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie ogłoszono mu zarzut kradzieży rozbójniczej, a następnie decyzją sądu został aresztowany na najbliższe 3 miesiące.  Za kradzież rozbójniczą grozi 10 lat więzienia.

Źródło: pomorska policja 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię